Ogólnopolska inauguracja ZSO8 w Gdyni –  Microsoft Showcase School z Wiceminister Cyfryzacji

6 września odbyła się ogólnopolska inauguracja naszej szkoły, która będzie placówką referencyjną – pokazującą, jak refleksyjnie wdrażać technologię w codziennej pracy szkoły w procesach edukacyjnych, komunikacji i organizacji. Będziemy łączyć zdobywanie wiedzy z rozwijaniem kompetencji społecznych, życiowych i szeroko rozumianych cyfrowych, a także modelowaniem postaw.

Pedagogika myślenia i innowacyjności – to nasz sposób na optymalizację procesów edukacyjnych i tworzenie warunków do rozwoju całej społeczności. Współpraca z rodzicami, środowiskiem, partnerami biznesowymi i uczelniami oraz fundacjami – z pewnością wzmocni zmianę, która… jest procesem. Potrzebujemy kilku miesięcy, by wdrożyć różne rozwiązania i możliwości.

Ten ważny projekt – nowej szkoły – inaugurowaliśmy wspólnie Wiceminister Cyfryzacji Panią Wandą Buk, która podkreślała w swoich wypowiedziach to, jak cenne to działanie, jak niełatwe i pionierskie w systemowej szkole. Był również z nami Wiceprezydent Gdyni Pan Bartosz Bartoszewicz, a także przedstawiciele samorządów, i dyrektorzy szkół z całej Polski, influencerzy oraz media.

Wydarzenie prowadzili nasi licealiści, a w poszczególnych salach o naszych działaniach opowiadali koordynatorzy projektów strategicznych.

Fot. Anthony Blackler

Ogólnopolska inauguracja ZSO8 w Gdyni – Microsoft Showcase School z Wiceminister Cyfryzacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *